Надрукаваць гэтую старонку
Апублікавана ў Серада, 05 Жнівень 2020 11:39

Купалаўцы паспяхова выступілі на асноўных рэспубліканскіх спаборніцтвах мінулага тыдня

22200 1Студэнты ГрДУ імя Янкі Купалы сталі пераможцамі і прызёрамі чэмпіянатаў Беларусі па пляжным футболе, кулявой стральбе, а таксама веславанні на байдарках і каноэ.

Па выніках чэмпіянату Рэспублікі Беларусь па пляжным футболе сярэбраныя медалі ў складзе каманды «Гроднааблспорт» заваявалі Андрэй Аўгусціновіч, Алег Ашэйчык, Ігар Іскра, Арцём Пакачайла, Вадзім Хільмановіч. Каманда выступала пад кіраўніцтвам трэнера - старшага выкладчыка кафедры спартыўных гульняў Васіля Савіча.

Чэмпіянат Рэспублікі Беларусь па кулявой стральбе стаў удалым для Андрэя Коніка. Студэнт ГрДУ імя Янкі Купалы заваяваў 1 месца ў камандных спаборніцтвах у дысцыпліне ВП-6 і 3 месца ў дысцыпліне УП mix.

Паспяхова выступілі студэнты Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Янкі Купалы і на Чэмпіянаце Рэспублікі Беларусь па веславанні на байдарках і каноэ. Купалаўцы заваявалі наступныя ўзнагароды: Мікіта Рудзевіч на каноэ - першае месца ў дысцыпліне З-1 5000м, а таксама другія месцы ў дысцыплінах З-2 1000м, С-4 500м і трэцяе месца - З-1 1000м. Іна Саўчук на байдарцы заваявала срэбра ў дысцыплінах К-1 5000м, К-4 500м.