Надрукаваць гэтую старонку
Апублікавана ў Серада, 28 Люты 2024 16:53

Купалаўцы заваявалі медалі на міжнародных спаборніцтвах па кулявой стральбе ў Казахстане

photo 2024 02 28 15 51 371У казахстанскім Шымкенце праходзяць міжнародныя спаборніцтвы па кулявой стральбе Гран-пры «Алтын Мерген». Удзельнікі з розных краін спаборнічаюць у майстэрстве і дакладнасці стральбы, дэманструючы свае навыкі і ўменні.

Міжнародны турнір сабраў 230 стралкоў з шасці краін: Беларусі, Казахстана, Кыргызстана, Таджыкістана, Туркменістана і Узбекістана.

На гэтым прэстыжным турніры купалаўцы паказалі высокі ўзровень падрыхтоўкі і прафесіяналізму, стаўшы прызёрамі спаборніцтваў. Іх стараннасць і талент не засталіся незаўважанымі.

Студэнтка факультэта фізічнай культуры Лізавета Цыдзік выканала нарматыў Майстра спорту міжнароднага класа па кулявой стральбе і заняла першае месца. Кацярына таксама стала пераможцам у практыкаванні стральба з малакалібернай вінтоўкі са становішча лежачы. Акрамя таго, напярэдадні ў спаборніцтвах змешаных пар у стральбе з пнеўматычнай вінтоўкі з 10 метраў уладальнікамі бронзы сталі студэнты факультэта фізічнай культуры Лізавета Цыдзік і Ілья Чаргейка.

Гэтыя спаборніцтвы не толькі садзейнічаюць развіццю спартыўнага руху, але і садзейнічаюць умацаванню міжнародных спартыўных сувязей і дружбы паміж удзельнікамі з розных краін. Гран-пры «Алтын Мерген» стаў яркай падзеяй для ўсіх аматараў кулявой стральбы і спорту ў цэлым.