Надрукаваць гэтую старонку
Чацвер, 11 Сакавік 2021 13:11

Курсанты ваеннага факультэта Купалаўскага ўніверсітэта сталі пераможцамі і прызёрамі спаборніцтваў па гіравым спорце

2Купалаўцы заваявалі ўзнагароды на Чэмпіянаце Рэспублікі Беларусь па гіравым спорце і адкрытым Кубку Гродзенскай вобласці па гіравым спорце «Залаты Атлант».

З 5 па 7 сакавіка ў горадзе Шчучын праходзіў Чэмпіянат Рэспублікі Беларусь па гіравым спорце і адкрыты Кубак Гродзенскай вобласці па гіравым спорце «Залаты Атлант». На працягу двух дзён на нарах спаборнічалі мужчыны ў 8 вагавых катэгорыях з гірамі па 24 і 32 кг, выступаючы па праграме доўгага цыклу і дваябор'я. Спаборніцтвы адбыліся пры падтрымцы Прэзідэнцкага спартыўнага клуба і Беларускай федэрацыі гіравога спорту.

Па выніках Чэмпіянату Рэспублікі Беларусь па гіравым спорце ў практыкаванні «Доўгі цыкл» начальнік фізічнай падрыхтоўкі і спорту кафедры тэорыі і арганізацыі фізічнай падрыхтоўкі ваеннаслужачых маёр Іван Крупеніч атрымаў перамогу ў вагавай катэгорыі да 65 кг.

У адкрытым Кубку Гродзенскай вобласці па гіравым спорце «Залаты Атлант» ваенны факультэт ГрДУ імя Янкі Купалы таксама не застаўся без узнагарод. Пераможцамі ў праграме дваябор'я сталі прадстаўнікі ўніверсітэта - сяржант Сяргей Чабатарэнка (вагавая катэгорыя да 65 кг) І курсант Мікіта Маркелаў (вагавая катэгорыя да 70 кг). Курсант Мікіта Арцішэўскі ў вагавой катэгорыі да 80 кг заняў 3 месца.