Надрукаваць гэтую старонку
Апублікавана ў Серада, 23 Верасень 2015 10:38

Спартыўнае жыццё 2015

Мужчынская каманда ГрДУ імя Янкі Купалы стала другой на фінальных спаборніцтвах Рэспубліканскай універсіяды – 2015 па пляжным валейболе

Студэнты-спартсмены ГрДУ імя Янкі Купалы сталі пераможцамі і прызёрамі ХХI Міжнароднага турніру па грэка-рымскай барацьбе на прызы заслужанага майстра спорту, алімпійскага чэмпіёна ў Манрэалі М.Ф. Балбошына

ГрДУ імя Янкі Купалы правёў турзлёт студэнтаў і супрацоўнікаў ВНУ

Студэнты-спартсмены ГрДУ імя Янкі Купалы заваявалі прызавыя месцы на Рэспубліканскай універсіядзе па лёгкай атлетыцы

Названы пераможцы турніру па тэнісе памяці акадэміка А.І. Яроцкага сярод супрацоўнікаў ГрДУ імя Янкі Купалы

ГрДУ імя Янкі Купалы ўрачыста адкрыў Рэспубліканскі фестываль «Старт пакаленняў», у рамках якога падвёў вынікі грамадска-патрыятычнага марафона «Разам – за моцную і квітнеючую Беларусь»

Рэктар ГрДУ імя Янкі Купалы А.Д. Кароль і дэкан факультэта фізічнай культуры А.І. Навойчык увайшлі ў склад працоўнай групы па падрыхтоўцы спартсменаў Гродзенскай вобласці да XXXI Летніх Алімпійскіх гульняў і XV Паралімпійскіх гульняў 2016 года ў г. Рыя-дэ-Жанейра (Бразілія)